Mbot – Makeblock

Makeblock Mbot Nedir?

Mbot, grafik programlama olan Scratch, Robotik ve Arduino platformlarının birleşmesinden oluşur.
mBot, temel robotik ve elektronik alt yapısının yanında, kolay programlanabilme özelliğine sahip çocukların el becerilerini geliştirmesi ve tecrübeler elde edebilmesi için geliştirilmiş değiştirilebilir bir robotik kittir. Günümüzde en yaygın ve basit programlama dili olan Scratch ile programlanabilen, gerektiğinde ise içerisinde bulunan Arduino kartı programlanarak kontrol edilebilen bir robottur. Eğitimlerde uygulama sırasında a’dan z’ye mBlock programı tanıtılacak. Robotların çalışma mantıkları ve sensörleri hakkında bilgiler verilecektir. Eğitim sonunda mBlock ile robotunuzu programlayabilir hale geleceksiniz. Robotunuzu kendiniz kodlayarak istediğiniz görevlerde kullanabilirsiniz. Hareketli robotumuz üzerindeki tüm sensörleri kullanabilir hale geleceksiniz. Engellerden kaçan, çizgi izleyen, futbol oynayan, mesafe ölçebilen robot gibi birçok istediğiniz görevler için robotunuzu programlayabileceksiniz.

Eğitim Sonucundaki Kazanımlar:

Robot programlama öğrenilecek.

Scratch programlama diline hâkimiyet artacak.

Robot ve sensörlerin çalışma mantığı öğrenilecek.

Analitik düşünme yeteneği gelişecek.

Ekip çalışmasını öğrenecek.

Akranları arasında geribildirim verme ve alma yetenekleri gelişecek.

El becerileri ve motor kasları gelişecek.

Odaklanma artar, dikkat süresi uzar ve hiperaktvite azalır.

Analitik Düşünce Becerisi kazanacak

Eleştirel Düşünce Becerisi

Neden- Sonuç İlişkisi Kurabilmek

MakeBlock Ultimate Robot Kit-Blue

​MakeBlock’un farklı bir all-in-one kiti ile artık yanıbaşınızda: Ultimate Robot Kiti. Bu kiti kullanarak sağlam alüminyum gövdeye sahip 10 farklı formda robot oluşturabilir; robotik, elektronik, grafik programlama ve ARduino programlamada hızlıca ilerleyebilirsiniz!!! Ultimate Robot Kiti, robot yapımı, programlama ve gündelik mekanlarda yenilikçi robotik uygulamalar geliştirmek için kullanılabilecek kapsamlı bir robot kitidir. Ultimate Robot Kiti, Arduino uyumlu denetleyici, çeşitli sensör modülleri, kavrayıcı ve diğer mekanik parçalarıyla robot tasarımına girmek isteyen başlangıç aşamasındakilerin ve deneyimli kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılamak üzere oluşturulmuştur. Ultimate Robot Kiti yeni başlayanlar için mükemmel bir seçimdir. Grafik programlama dili Scratch 2.0 ile ve Arduino (IDE) ile programlanabilir. Lehimleme gerektirmez ve kablolaması oldukça kolay bir şekilde yapılabilir. Ağır işler için dayanıklı parçaları, Me Orion gibi kullanımı kolay elektronik modülleri ve sensörleri ile paletleri üzerinde ilerleyen ve nesneleri tutup hareket ettirebilen araçlar yapabilirsiniz; bu şekilde robotlar üzerinde pratik yaparak öğrenirsiniz. ME Orion kontrol kartına bağlantılar RJ25 soketleri üzerinden kablo karmaşıklığı oluşturmadan yapılabilir! Bu, kullanıcının hızlı ve pratik bir kurulum yapması demektir.

Ultimate Robot Kiti ​ile kullanabileceğim yazılımlar nelerdir?

Aşağıda Ultimate Robot Kiti, programlamada kullanılabilecek, kullanımı oldukça kolay ve eğlenceli mBlock rafik programlama platformu görülmektedir. mBlock açık kaynak kodlu Scratch 2.0 temelinde oluşturulmuştur. mblock üzerinde yer alan fonksiyon bloklarını programlama alanınataşıyıp bırakarak projelerinizi programlayabilir ve interaktif uygulamalar geliştirebilirsiniz. Kodlarınız gerçek dünyada bir robotu kontrol ederken programlamanın daha eğlenceli hale geldiğini göreceksiniz! Kit içerisinde yer alan Orion kartı Arduino UNO esas alınarak tasarlanmıştır ve Arduino IDE ile programlanabilir. Orion kartının portları üzerindeki renk kodları diğer modüllerle bağlantıyı da kolaylaştırır. Ultimate Robot Kiti ile oluşturulan robotlar kablosuz olarak da kontrol edilebilir. MakeBlock adlı aplikasyon her bir robot formasyonu için iPod, iPad veya Android uyumlu cihazlar üzerinden kontrole imkan sağlar. Robot ve kontrol birimi arasında haberleşme Bluetooth ile olur.

Program Detayları

Program ücreti Aylık 300 TL
Ders programı Haftada 1 gün 2 saat (Ayda toplam 8 saat)
Başvurabilecek yaş grupları Anasınıfı, İlkokul, Ortaokul, Lise
Uzaktan eğitime uyumlu mu ? EVET. (İsteyen öğrencilerimiz eğitimini evinden yada istediği yerden uzaktan eğitimle alabilir)
Pakete herşey dahil mi? EVET. Sizden ayrıca bir ücret talep edilmeyecek.(kitap yada oyun ücreti  vs.)
Promosyonlar neler ? 1) 4 saat kulüp etkinliği ücretsizdir

2) 8 ayını tamamlayan öğrenciye eğitim kiti hediye edilir.

3) Program ücreti Aylık 400 TL Yerine 01,01,2021 tarihine kadar %25 indirimle 300 TL

ONLINE KAYIT
SORUN CEVAPLAYALIM