Robotis Dream Eğitim Setleri

Robotis Dream

Robotis Dream II seviye 2 eğitim kiti, robotik öğrenme ve robotik eğitimi verme amaçlı olarak düşünülmüş bireysel olarak veya toplu eğitim/öğretime uygun başlangıç düzeyinde bir robotik kitidir. STEAM eğitim metodunda teknoloji bileşeni olarak ilk ve orta öğrenim çağındaki öğrenciler için kullanılabilir. DREAM serisinin gözden geçirilmiş versiyonu olan DREAM II, 5 farklı robot eğitim kitinden oluşmaktadır. İncelemiş olduğunuz DREAM II seviye 2 kiti kullanıcının robotik temellerini daha iyi anlamasını sağlamak üzere seviye 1’deki bilgi birkimi ve kazanılan tecrübenin üzerine kurgulanmış bir kittir. Seviye 2 kiti ile robotik temellerini, IR ve mikrofon kullanımını daha iyi öğrenebilirsiniz. Seviye 2 ile kullanıcın öğreneceği fizik prenspleri ise hız, atalet, ivme ve bileşke kuvvet olarak gösterilebilir. DREAM II Seviye 2 eğitim kiti 12 farklı ders ve kampsamlı programdan oluşur. Bu dersler bir kitapçıkta toplanmıştır ve ürünle birlikte sunulur. Robotis DREAM II Okul Seti ise, DREAM II kitlerinden seçilen 24 farklı dersin ve robot konfigürasyonunun bir araya getirlmesiyle oluşturulmuş bir kittir. Robotis DREAM II Okul Seti, DREAM II jump Kitini Seviye 2 ve Seviye 3 Kitlerine ait parçaları ve kendine ait bir montaj kılavuzunu (PDF formatında) içerir. Bu kılavuz içerisinde 24 adet robotun yapılışı detaylarıyla verilmiştir.

Bahsedilen 12 ders :

 1. Robot nedir? — Fil
 2. Robotları hareket ettiren enerji — Çiçek ve Ateşböceği
 3.  Işığın yansımasıyla nesneleri görme — Engelden kaçan robot
 4. Ses yayılır — Fok Balığı
 5. Ne kadar hızlıyım? — Böcek
 6. Gücü muhafaza etme — Rakun
 7. Yuvarlanan robotlar ve yürüyen robotlar — Akrep
 8. Ani duruşlar — Yavru köpek
 9. Hız değiştirildiğinde — Sincap
 10.  Kuvvet, karşı bir kuvvetle karşılaştığında — Bufalo
 11. Şartla uygun olunca yürüyen robot — Timsah
 12.  Hayal edin! — Kendi Tasarımınız
 13. Şifrelemenin tarihi — Şifre korumalı kutu
 14. Sürtünme — Motosiklet
 15. Etki-Tepki — Obüs
 16. Su üzerinde yüzebilme — Uçak
 17. Manipülatör — Robot kol
 18. Motor sistemi — Spor araba

Ara Elemanlar

DREAM II Seviye 2 içindeki örnek robotları yapabilmeniz için DREAM II seviye 1 veya DREAM Seviye 1 veyahutda DREAM II Seviye 2 Jump Kiti almanız gerekmektedir! DREAM II Seviye 2 kiti CM-150 ana denetleyici, batarya (3,7V , 1300mAh) ve redüktörlü motor gibi esas parçalarla beraber perçinler, köşebentler, plakalar, vb. gibi ara elemanları da içeren bir kutu olarak elinize ulaşır! Kit içindeki perçinler kullanılarak elemanlar plakalara çift taraflı olarak monte edilebilir. Bu şekilde kullanıcı kendi hayal gücüne dayanan farklı tasarımlar yapabilir. Bunun yanında Seviye 2 kiti güçlü bir Li-Ion bataryaya sahiptir ve tasarımınızı uzun süre çalıştırmanıza imkan sağlar. Seviye 2 kiti kullanıcı ile direk temas halinde bir elektrik ekipmana sahip değildir ve küçükler için tehlikeli olabilecek lehimleme işlemlerine gerek yoktur. Bu şekilde küçük mucitler güvenle çalışabilir!

Konuların İşlenme Tarzı Nasıl ?

Prensipleri Öğrenme: Bu kısımda, bölümde işlenecek bilimsel konu hakkında bilgi verilir. Konunun temelleri ve kısa tarihçesi, çoktan seçmeli sorular ve basit örneklerle ilgili kitleye gösterilmeye çalışılır. Robotu Oluşturma: Bu kısımda adım adım her bir parçanın nasıl monte edileceği, montaj sırası ve diğer parçalarla ilişkisi göterilir. Robotu Hareket Ettirme: Robotun fiziksel montajı bittikten sonra, robotu çalışma şekli anlatılır, akış şeması sade ve basit bir şekilde gösterilir. Robotun hareket özelliklerini gösteren tablolar yine bu bölümde mevcuttur. Problem Çözme: Bölümde açıklanan robotla ilgili bilimsel prensibin anlaşılıp anlaşılmadığını test eden özel olarak tasarlanmış bir problemin çözümü yapılır. Kendi Modifiye Robotunuzu Gerçekleştirme: Oluşan robot üzerinde bazı değişiklikler yaparak size özgü robotunuzu oluşturduğunuz kısımdır. Burada da gerekli adımlar detaylı olarak verilmiştir.

Program Detayları

Program ücreti Aylık 600 TL
Ders programı Haftada 1 gün 2 saat (Ayda toplam 8 saat)
Başvurabilecek yaş grupları Anasınıfı, İlkokul, Ortaokul, Lise
Uzaktan eğitime uyumlu mu ? EVET. (İsteyen öğrencilerimiz eğitimini evinden yada istediği yerden uzaktan eğitimle alabilir)
Pakete herşey dahil mi? EVET. Sizden ayrıca bir ücret talep edilmeyecek.(kitap yada oyun ücreti  vs.)
Promosyonlar neler ? 1) 4 saat kulüp etkinliği ücretsizdir

2) 8 ayını tamamlayan öğrenciye eğitim kiti hediye edilir.

3) Program ücreti Aylık 800 TL Yerine 01,01,2021 tarihine kadar %25 indirimle 600 TL

ONLINE KAYIT
SORUN CEVAPLAYALIM