Scratch

Scratch Nedir ?

Scratch programı eğlenceli bir ortamda resim, ses, müzik gibi çeşitli medya araçlarını bir araya getirebileceğimiz, kendi animasyonlarımızı, bilgisayar oyunlarımızı tasarlayabileceğimiz ya da interaktif hikayeler anlatabileceğimiz ve paylaşabileceğimiz bir grafik programlama dilidir. Scratch bir grafik programlama dilini ifade ediyor. Öncelikle ilköğretime dayalı eğitim alanlarında kullanılmaya çok elverişli olan bu program sayesinde çocuklar kendi multi-medya tasarımlarını yapabilir ve karşılaştıkları gerçek hayat problemleri karşısında teknolojiyi kullanarak yaratıcı çözümler ortaya koymalarını ve kendilerini değişik şekillerde ifade ederek 21.  Yüzyıl becerilerini kazanabilirler. Scracth-Temel Özellikleri:  Geliştirilen bu yeni programlama ortamı tasarlanırken aşağıdaki temel özellikler dikkate alınmıştır. Blok yapılarla programlama . Zengin medyanın programlanabilir kullanılması. Daha fazla paylaşılabilirlik. Gerçek dünya ile bütünleşme. Çok dil desteği. Üye olursanız, başkalarının yarattığı değişik programları ve animasyonları görebilir, hoşunuza gidenleri kendi isteğinize göre değiştirebilir veya kendi yarattığınız eserinizi diğer kişiler ile paylaşmak için siz de sergileyebilirsiniz.

Detaylar:

Scratch, ABD’de bulunan MIT’nin geliştirdiği, 8-16 yaş arası çocukların kullanımına göre tasarlanmış oldukça basit bir arayüze sahip programlama ortamıdır. Geleneksel programlama dillerinin aksine kullanıcı, istediği fonksiyonları fare ile tıklayıp sürükleyerek animasyonlar, oyunlar, ve hikayeler yaratabilirsiniz. Scratch, renkli bir arayüze sahiptir. Bu sayede çocukları birşeyler yaratmaya teşvik eder. Programlama dillerinin aksine, hazır fonksiyonlar kategorilere ayrılarak kolay bir biçimde kullanıma sunulmuştur. Bu sayede programlamaya yeni başlayan kişi, algoritma yapısını if,else,while,for gibi görece karmaşık ve noktalama işaretleri gibi özen isteyen yapıları kullanmadan kavrayabiliyor. Scratch’i ister bilgisayarınıza kurun, isterseniz web tarayıcınızın penceresinden kullanın.

Kazanımlar Neler?

  • Analitik Düşünce Becerisi
  • Eleştirel Düşünce Becerisi
  • Neden- Sonuç İlişkisi Kurabilmek
  • Grup Uyumu Sağlanması
  • Kişisel Gelişim Sağlanması
  • Meslek Edinimi Oluşması
  • Problem Çözme Becerisi
  • Yaratıcılığın Gelişmesi
  • Kendini İfade Becerisi

Program Detayları

Program ücreti Aylık 150 TL
Ders programı Haftada 1 gün 1 saat (Ayda toplam 4 saat)
Başvurabilecek yaş grupları Anasınıfı, İlkokul
Uzaktan eğitime uyumlu mu ? EVET. (İsteyen öğrencilerimiz eğitimini evinden yada istediği yerden uzaktan eğitimle alabilir)
Pakete herşey dahil mi? EVET. Sizden ayrıca bir ücret talep edilmeyecek.(kitap yada oyun ücreti  vs.)
Promosyonlar neler ? 1) 4 saat Robotik kulüp etkinliği ücretsizdir
2) Program ücreti Aylık 200 TL Yerine 01,01,2021 tarihine kadar %25 indirimle 150 TL
ONLINE KAYIT
SORUN CEVAPLAYALIM